GERÇEK YENİ DÜNYA DÜZENİ – Prof. Dr. Gültekin Çetiner

Konuşmacı: Prof. Dr. Gültekin Çetiner

Konu: GERÇEK YENİ DÜNYA DÜZENİ

Tarih-Saat: 12.09.2017 – 16:30

Prof. Dr. Gültekin Çetiner Kimdir?

Prof. Dr. Gültekin Çetiner, 1963 yılında Eskişehir’de doğumludur. Lisans eğitimini 1985 yılında Gazi Üniversitesi‘nde tamamladı. Marmara Üniversitesi‘nde ve 1991 yılında, Manchester Üniversitesi‘nde yüksek lisans eğitimi aldı.

Cardiff Üniversitesi‘nde (İngiltere) başladığı doktorasını 1996 yılında tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Uzay Bilimleri Fakültesi’nde yardımcı doçent olarak çalışmaya başladı.

1999 yılında doçentlik ünvanı kazandı. Kral Abdülaziz Üniversitesi, Sunderland Üniversitesi, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi’nde dersler verdi. 2009 yılında profesör ünvanı aldı.

Bosna-Hersek‘te bulunan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi‘nde Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi’ne Dekanlık yaptı. Daha sonra aynı üniversitenin rektörü oldu. Avrupa İş Konseyi tarafından Avrupa Rektörler Kulübü‘ne aday gösterildi. Yine Rektörlük görevi sırasında Yalova Üniversitesi ve Uluslararası Saraybosna Üniversitesi arasında gerçekleştirilen karşılıklı işbirliği anlaşmasında önemli rol aldı.

Prof. Dr. Gültekin Çetiner halen Marmara Üniversitesi’nde akademik faaliyetlerini sürdürmektedir. Başlıca uzmanlık alanları ise şöyledir: Endüstri/Sistem mühendisliği, imalat mühendisliği, bilişim sistemleri, mühendislik yönetimi ve yönetim bilişim sistemleridir.

Prof. Dr. Gültekin Çetiner, para sisteminin nasıl işlediğini anlatmaya yönelik olarak, BDPS ve KRS’nin anlaşılması için, halkın bilinçlenmesine dönük, önemli çalışmalar yürütmektedir. Bu amaçla Prof. Dr. Mete Gündoğan ile birlikte Ufuk Hattı isimli programı yürütmektedir.

YOL TARİFİ
Üsküdar meydanından Bağlarbaşı’na çıkan caddede, Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesi’nin tam karşısındaki ve Marmaray’dan 2 dakika yürüme mesafesindeki bina. Google Haritalar’da “Akademya Derneği” veya “Akademya Kültür Evi” olarak aratılıp yol tarifi alınabilir.

İRTİBAT BİLGİLERİ
E-posta: akademder@gmail.com
Telefon: 0554 534 59 67 – 0553 356 66 66
YouTube: Akademya Kultur

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz!