ABD Terörle Mücadele Merkezi Kazara ‘Uzaktan Zihin Kontrolü’ belgelerini yayınladı

2
6957

Belgenin Çevirisi:

Çeviri; Büşra Gün

Çok ajanslı bir terörle mücadele merkezi olan Washington Eyaleti Füzyon Merkezi bu hafta hükümet tarafından “yanlışlıkla” ortaya çıkartılan bazı şaşırtıcı belgeler yayınladı: Uzaktan Zihin Kontrolünün etkileri üzerine bir dosya.

Araştırmacı gazeteci bir site olan Muckrock, merkezin beyaz ırkçı gruplar ve solcu aktivist Antifa’ya yönelik araştırmalarını incelemeyi bilgiye erişim özgürlüğü yasası gereğince talep etti. Belge hazineleri arasında “Elektromanyetik dalgaların insan vücudu üzerine etkileri” başlıklı bir dosya da vardı.

Dosya, elektromanyetik dalgaların insan vücudu üzerine etkilerinin net bir açıklamasını içeriyordu. Bir belgede açıklandığına göre, bu dalgalar, bir insanın düşüncelerini okuyabiliyor ve saçabiliyordu, insanların uzuvlarını manipüle edebiliyor, rüyalarını kontrol edebiliyor ve bütün bir vücudu acıdan kıvrandıran hislerden, istemeden orgazma sebep olmaya kadar çeşitli hisler yaratabiliyordu.

*Bir sebepten dolayı, belgelerde de görüldüğü üzere insan beyin dalgaları hükümet tarafından kayıt altında tutuluyor.

Bir diğer belge elektromanyetik zihin kontrol silahlarının uydular ve cep telefonları aracılığıyla veya şeytani gözüken bir siyah kamyonetin arkasına kurulan gizli ekipmanlarla nasıl yayılabildiğini açıklıyor gibi görünüyor.

Dosyada bahsedilen bu teknoloji üzerine araştırma yapan hiçbir yerden bahsedilmiyor, aynı zamanda görüntülerin kaynağı da açıklanmıyor. Görüntülerde hiçbir ajansın logosu mevcut değil, ve başka sızmalara niyetli olup olmadıkları da belli değil. Keza, onlar kadronun üyeleri de olabilirler ve kazayla sızmaya sebep olmuş olabilirler. “Popular Mechanic” e göre, görüntülerin bazıları komplo teorileri ve paranormal olaylar hakkında yazan bir Avustralya yayını olan Nexus Magazindeki bir makaleden alınmış. Sözkonusu makale John St. Clair Agnew tarafından 1992 yılında NSA (Ulusal Güvenlik Teşkilatı)’e açılan bir davadan bahsediyor. Agnew’in iddia ettiğine göre, Ulusal Güvenlik Teşkilatı Amerikan vatandaşlarına gizlice suikastte bulunmak veya zihin sağlığının yerinde olmadığı yönünde teşhisler konulmasına sebep olan gizli psikolojik kontrol operasyonları düzenlemek için elektromanyetik teknolojiyi kullandı. 

Agnew davasının sonucu bilinmiyor. Tarihsel açıdan bakıldığında, CIA soğuk savaş dönemi boyunca MK-Ultra projesinin bir parçası olarak zihin kontrol denemeleri yaptı.  1977 yılındaki Senato sorgularına göre, bu deneyler halusinojenik ilaç kullanımı, hipnoz ve duyusal yoksunluğu da içeriyordu.

Haber için bakınız;

https://www.rt.com/news/424734-us-counterterrorism-center-mind-control/

https://www.popularmechanics.com/military/weapons/a19855256/muckrock-foia-psycho-electric-weapons/


Orijinal Haber Metni:

The Washington State Fusion Center, a multi-agency counterterrorism center, accidentally released some puzzling documents this week: A dossier on the effects of remote mind control, a media report claims.

Investigative journalism site Muckrock filed a Freedom of Information Act request with the center, looking for documents on Fusion’s investigations into white supremacist groups and far-left activists Antifa. Among the trove of documents they got back was a file titled “EM effects on human body.”

The file contained an apparent explanation of the effects of electromagnetic waves on the human body. These waves, one document explained, can read and broadcast a person’s thoughts, manipulate their limbs, control their dreams, and create sensations, from agonizing all-over body pain to involuntary orgasm, the report states.  

Another document seems to explain how electromagnetic mind-control weapons can be deployed by satellite, through mobile phones, or from equipment hidden in the back of a sinister-looking black van.

Nowhere in the file is any research by the Center on this technology mentioned, nor is the origin of the images explained. No agency logos are present on the images, and it is unclear whether they were intended for a different release or not. Likewise, they could simply have belonged to a member of staff and found their way into the FOIA release by accident.

According to Popular Mechanics, some of the images are from an article in Nexus magazine, a fringe Australian publication about conspiracy theories and the paranormal. The article in question describes a lawsuit filed by a John St. Clair Agnew against the NSA in 1992. Agnew claimed that the NSA used electromagnetic technology to “assassinate US citizens covertly or run covert psychological control operations to cause subjects to be diagnosed with ill mental health.”

The outcome of Agnew’s lawsuit is unknown. Historically, the CIA experimented with mind control as part of its MKULTRA program during the Cold War. According to Senate hearings in 1977, these experiments included the use of hallucinogenic drugs, hypnosis, and sensory deprivation.

 

 

2 YORUM

  1. Bende bu mağdurlardanım ve bu kişiler telefonuma kadar sızdılar bende telefonumu siber suçlara verdim burdan sonuç imel adresi çıkarsa bunların bunları ihbar ettim kanıt oluncada islem olucak İNŞALLAH ve bu şerefsizler birdaha kimsenin canını yakmasınlar diye

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz