Külliyat ve Dünya: İBDA DİYALEKTİĞİ VESİLESİYLE PARADİGMA KAVRAMI

Her programda Üstad Necib Fazıl ve Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu’nun bir eserinin veya eserlerindeki fikirlerin mütalaa edildiği “Külliyat ve Dünya” programı, 25 Mart 2017 Cumartesi saat 16:00’da Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu’nun “İbda Diyalektiği” adlı eseri vesilesiyle paradigma kavramının mütalâasıyla Akademya Kültür Evi’nde devam ediyor.

Konuşmacı:  KENAN DURDU
Tarih-Saat: 25 Mart 2017 Cumartesi, Saat 16:00

AKADEMYA KÜLTÜR EVİ
Sultantepe Mah. Selmanı Pak Cad. Aydın Han. No: 47. Kat 3. Üsküdar-İSTANBUL

KENAN DURDU KİMDİR

1966 Gaziantep doğumlu. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra İstanbul ve Adana’da çeşitli liselerde edebiyat öğretmenliği yapan Durdu, bir dönem yurtdışında sürdürdüğü eğitimcilik hayatına şu ân İstanbul’da devam ediyor. Akademya I. Dönem (1996-1999) başta olmak üzere çeşitli dergilerde edebiyat ve felsefe üzerine yazıları yayınlandı. Dostoyevski’nin Karısının Hatıraları ile Maksim Gorki’nin bazı hikâyelerini Rusçadan ilk kez Türkçeye çevirdi. 24-25 Haziran 2016 tarihlerinde Akademya Dergisi ve Üsküdar Belediyesi tarafından Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Yürüyen Büyük Doğu Sempozyumu’na “Büyük Doğu, Fikir, Sanat ve Edebiyata Yeni Ne Getirdi?” başlıklı bildirisiyle katıldı.

YOL TARİFİ

Üsküdar meydanından Bağlarbaşı’na çıkan caddede, Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesi’nin tam karşısındaki ve Marmaray’dan 2 dakika yürüme mesafesindeki bina. Google Haritalar’da “Akademya Derneği” veya “Akademya Kültür Evi” olarak aratılıp yol tarifi alınabilir.

İRTİBAT BİLGİLERİ

E-posta: akademder@gmail.com
Telefon: 0554 534 59 67 – 0553 356 66 66
You Tube: Akademya Kultur

Herkese açıktır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz!