Konu: Holokost Yalanından Filistin Gerçeğine İsrail Sorunu
.
Tarih, Saat: 16 Aralık Cumartesi 13:30
.
Konuşmacılar:
Turan Kışlakçı / Turan Demir

Turan Kışlakçı kimdir?

Bingöl’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini bu şehirde tamamladı. Malatya’daki İnönü Üniversitesi’nde ekonomi öğrenimi gördükten sonra Pakistan’a gitti. Pakistan’ın başkenti İslamabad’da Uluslararası İslam Üniversitesi’nden 1998 yılında mezun oldu.
1988’te Sultan Gazetesi’nde başladığı medya yolculuğunu farklı alanlarda sürdürdü.
Pakistan’da bulunduğu yıllarda, “Spark” ve “el-Lem’a” adlı Arapça ve İngilizce dergiler yayımladı.
İslam Dünyası, Dünya Bülteni ve Timetürk gibi Türkiye’nin ilk çok dilli ve etkin haber sitelerinin de kurucusu olan Kışlakçı’nın yerli-yabancı birçok dergi ile gazetelerde makaleleri yayınlandı.
Pakistanlı ünlü düşünür Mevdudi’nin hayatı hakkında kitabı bulunan Turan Kışlakçı, aynı zamanda Arap âleminde ayaklanmaların başladığı ilk aylarda “Arap Baharı” adlı kitabı neşretti. Evli ve bir çocuk babası olan Kışlakçı Arapça, İngilizce ve Urduca bilmektedir.

Turan Demir kimdir?

Turan Demir, 1986 Şanlıurfa doğumlu. Gazi Üniversitesi Matematik Öğretmenliği mezunu. İstanbul’da bir devlet kurumunda çalışıyor. Mistik matematik ve mantık üzerine çalışmalar yapıyor. Ayrıca sinema ile ilgileniyor ve bir sinema dergisinin idarecileri arasında yer alıyor. Uzun metrajlı film senaryolarıyla tiyatro eserlerine de imza atan Demir, sinema felsefesiyle ilgili yaptığı araştırmalar yanında, sibernetik ve satış-pazarlama-markalaşma literatürünü araştırıyor. 24-25 Haziran 2016 tarihlerinde Akademya Dergisi ve Üsküdar Belediyesi tarafından Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Yürüyen Büyük Doğu Sempozyumu’na “Kültür Emperyalizmine Karşı Büyük Doğu-İbda’ya Farklı Bir Bakış” başlıklı bildirisiyle katıldı.
.
Yer: Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi , Sultanahmet
.
İletisim: 05533566666

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz