AKADEMYA MAKALE, RESİM, TİYATRO, MÜZİK YARIŞMALARI SONUÇLANDI

Akademya İdare Kurulu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, “İslâm Rönesansı” konulu makale yarışmamıza “BUGÜNÜ AYDINLATAN DÜN: RÖNESANS MEFHUMU VE İSLÂM” başlıklı 100 sayfayı bulan mükemmel ve kitaplık çapta bir çalışmayla iştirak eden araştırmacı KADİR ÖZSÖZ’ün kazandığı BİRİNCİLİK ödülü dışında; makale, resim, tiyatro ve müzik yarışmalarına katılan ve aşağıda isimleri sıralanan yarışmacılarımız, plaket, kitap seti ve çeşitli hediyelerden oluşan AKADEMYA ÖZEL ÖDÜLÜ’nü kazanmıştır. Akademya Ailesi olarak, ödül kazanan yarışmacılarımızı tebrik ediyor, tüm katılımcılara ilgi ve emeklerinden dolayı candan teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatlarında kendilerine başarı ve mutluluklar diliyoruz.

NOT: Akademya yarışmalarına gönderilen tüm eserlerin telif ve yayın haklarının yarışmacılara bırakılmasına karar verilmiştir; çalışmalarını diledikleri yerlerde ve diledikleri şekillerde değerlendirebilirler. Yarışmacılarımıza ödülleri Mayıs ayı içerisinde gönderilecektir.

KAZANANLAR

Kadir Özsöz (Makale Yarışması Birincilik Ödülü)
Mustafa Gültekin (Makale, Tiyatro, Müzik – Özel Ödül)
Melikşah Yıldırım (Makale – Özel Ödül)
Yunus Durdıbayev (Makale – Özel Ödül)
Mahmud Fatih Yalbir (Makale – Özel Ödül)
Ayşen Deviren (Resim – Özel Ödül)
Mustafa Serhat Cantürk (İllüstrasyon – Özel Ödül)
Fırat Ürper (Tiyatro – Özel Ödül)
Baha Rahmi Özen (Tiyatro – Özel Ödül)
Serpil Kaya (Tiyatro – Özel Ödül)
Tuncay Ün (Tiyatro – Özel Ödül)
Vahap Halat (Tiyatro – Özel Ödül)
Mustafa Aslantaş (Tiyatro – Özel Ödül)
Filiz Ekinci (Tiyatro – Özel Ödül)
Ahmet Mülayim (Tiyatro – Özel Ödül)

AKADEMYA MAKALE YARIŞMASI
BİRİNCİSİ KADİR ÖZSÖZ KİMDİR

1994, Bingöl doğumlu. İlköğrenimini Bingöl’deki Ankara Büyükşehir Belediyesi İlkokul ve Ortaokulu’nda tamamladı, liseyi Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nde okudu. Ardından, 2013 yılında Mersin Üniversitesi’nde Psikoloji eğitimi görmeye başladı. Hâlâ devam ettiği üniversite hayatında, hem resmî hem özel olarak İngilizce ve Arapça eğitimi aldı. Yakın zamanlarda evlendi. Son dönemde, bir yandan Medeniyet Tarihi, bir yandan da kendi alanı olan Sosyal Psikoloji üzerine araştırmalar yapıyor ve bu iki araştırmasını kitaplaştırma hazırlıklarını sürdürüyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz!